Akustik

Kalibrasyon laboratuvarımız TÜRKAK tarafından DIN EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. Akustik kalibrasyonlarımız ulusal standartlarda izlenebilirdir.

Akustik kalibrasyonlarımız için CS18 akustik kalibrasyon sistemleri kullanılmaktadır. Ölçüm mikrofonları, ses seviyesi ölçüm cihazları, gürültü dozimetreleri, ses seviyesi kalibratörleri, pistonfonlar ve diğer ses ölçüm cihazlarının kalibrasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi
 

Titreşim

Kalibrasyon laboratuvarımız TÜRKAK tarafından DIN EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. Titreşim kalibrasyonlarımız ulusal standartlarda izlenebilirdir.

Titreşim kalibrasyonlarımız için CS18 titreşim kalibrasyon sistemleri kullanılmaktadır. İvme ölçerler, titreşim ölçerler ve titreşim kalibratörlerinin kalibrasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu kalibrasyonlar 5Hz - 5kHz aralığında orta frekansta yapılabilindiği gibi, oldukça düşük 0.2 Hz - 160 Hz aralığında da yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi

 

Akış

Kalibrasyon laboratuvarımız TÜRKAK tarafından DIN EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. Akış kalibrasyonlarımız ulusal standartlarda izlenebilirdir.

Gaz sayaçları, analog ve dijital akış ölçerlerin kalibrasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır. Referans gaz akış ölçerler kullanılarak karşılaştırmalı ölçüm yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi
 

Hava Hızı

Kalibrasyon laboratuvarımız TÜRKAK tarafından DIN EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. Hız kalibrasyonlarımız ulusal standartlarda izlenebilirdir.

Hava Akış Hızı Ölçüm Cihazları (Pervaneli, Hot Wire ve Pitot tüplü anemometreler) kalibrasyonlarımız Westenberg Rüzgar Tüneli, referans termo elektrik sensörler ve pitot tüpleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi

 

Basınç

Kalibrasyon laboratuvarımız TÜRKAK tarafından DIN EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. Basınç kalibrasyonlarımız ulusal standartlarda izlenebilirdir.

Analog ve dijital basınç ölçerlerin kalibrasyonu firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu cihazların kalibrasyonu için karşılaştırma metodu ile izlenebilir basınç kalibratörleri kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi
 

Sıcaklık

Kalibrasyon laboratuvarımız TÜRKAK tarafından DIN EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. Sıcaklık kalibrasyonlarımız ulusal standartlarda izlenebilirdir.

Sıcaklık göstergeleri ve sıcaklık sensörlerinin kalibrasyonları firmamız tarafından yapılmaktadır. Kuru blok kalibratör ve çok fonksiyonlu kalibratör kullanılarak TC / RDT sıcaklık sensörlerinin ve bu sensörlerin göstergeleri kalibre edilmektedir.

Ölçümlerde ve testlerde kullanılan referans cihazlarımız piyasada bulunan en kaliteli cihazlardır.

Detaylı Bilgi

 

Nem

Kalibrasyon laboratuvarımız TÜRKAK tarafından DIN EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir. Nem kalibrasyonlarımız ulusal standartlarda izlenebilirdir.

Nem kalibrasyonları ıslak ve kuru termometreler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. 10,00 - 60,00 °C sıcaklık aralığında, 10 - 95,00 %rh aralığında nem kalibrasyonları gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı Bilgi